Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Informace ke COVID-19

Pendleři

Pendler je ten, kdo jezdí pravidelně za hranice max. 100 km od hranice, pravidelností je podle výjimek sdělených ministrem vnitra četnost alespoň 3x v týdnu (tzn. 3x překročené hranice v jednom směru). Všechny vzory potvrzení pro cestování po dobu nouzového stavu naleznete zde.

 

Potřebné informace pro vycestování za prací za hranice České republiky aktualizuje a upřesňuje Ministerstvo vnitra ČR.  Sledujte, prosím, aktuality a důležité informace, které naleznete na internetových stránkách Ministerstva vnitra.

Aktuálně k 14. 2. 2021

Z důvodu uzavření státní hranice mezi Českou republikou a Německem kvůli aktuálnímu vývoji pandemie Covid-19 od neděle 14.února 2021 dojde na mezinárodní železniční trati Liberec - Hrádek nad Nisou - Zittau - Varnsdorf  k následujícím opatřením:

Provoz všech osobních vlaků na lince L7 Liberec - Hrádek n.Nisou - Varnsdorf zůstává zachován, všechny vlaky však budou přes německé území projíždět bez zastavení. Výstup a nástup ve stanicích Zittau, Mittelherwigsdorf, Hainewalde a Grossschönau nebude možný.

Provoz všech spěšných vlaků na lince RE2 Dresden - Zittau - Liberec bude ukončen ve stanici Zittau (Žitava). 

Více zde.

Úprava v mezinárodní vlakové dopravě od 14. 2. 2021